Przełącznik podgrzewania foteli z Mondeo Mk3 w Mk4

Udało mi się kupić tanio przełącznik podgrzewania i wentylacji foteli. Pochodzi z Mondeo Mk3, w którym podświetlenie jest w kolorze zielonym. Na szczęście da się go łatwo dopasować do czerwonego koloru podświetlenia w Mondeo Mk4 wymieniając jedynie kilka elementów.

 

Zacznijmy od wydostania PCB z obudowy przełącznika.

4567810

Po demontażu górnej części wystarczy obrócić dół aby wypadło z niej PCB.

 

Następnie przechodzimy do wymiany rezystorów oraz diod LED na czerwone.

Wykorzystane elementy:

LED czerwone 0805

Rezystory 1206, 5,6kΩ i 8,2kΩ

 

Na zdjęciu poniżej mamy oznaczone oporniki, które należało wymienić.

12a

 

Sposób podłączenia zasilania 12V.

9

I gotowe.

3

Może Ci się również spodoba

13 komentarzy

 1. pepe napisał(a):

  A nie łatwiej było całą płytkę przełożyć z mk4 do obudowy mk3?

  • PBX napisał(a):

   Stary przełącznik nie obsługiwał wentylacji foteli. Za tego od mk3 zapłaciłem coś kolo 30zł, a takie od mk4 kosztowały ponad 200zł.

 2. Radek napisał(a):

  Jeśli padła mi tylko dioda od podświetlenia jednego klawisza rozumiem, że wystarczy wymienić tylko samą diodę bez rezystorów.

 3. skandal napisał(a):

  Gdzie można kupić w tej cenie dokładnie taki sam przełącznik (też zielony)? Potrzebuje do swojego MK3, a ciężko znaleźć w rozsądnej cenie. Można prosić o jakieś namiary? Z góry dzięki.

 4. skandal napisał(a):

  OK, znalazłem na alledrogo w przystępnej cenie, ale mam pytanie do kogoś kto się na tym zna. Bo przełącznik który mam do kupienia jest (chyba) tylko od podgrzewania (nie ma symbolu wiatraczka), a zdaje mi się że u mnie wentylacja by była obsugiwana, bo mam bezpiecznik pod maską z symbolem fotela z wiatraczkiem. Czy taki włącznik bez narysowanego wiatraczka by się nadał i czy ewentualnie by obsługiwał wentylowanie foteli?

  • PBX napisał(a):

   Wentylację foteli obsługuje jedynie przełącznik z symbolem wentylatora, jak na zdjęciach powyżej. Sprawdź pod fotelem czy są wentylatory, w ten sposób będziesz miał pewność czy jest w nich wentylacja.

   • skandal napisał(a):

    Niestety nie widzę tam żadnych wentyli ;/ Jest tylko ta „skrzyneczka” do której wchodzą kabelki i tyle… Z tego co wypatrzyłem w internetach to te wentylatorki powinny być takie podwójne – a więc nie mam. Czyli rozumiem że wystarczy mi zwykły przełącznik bez ikonki wiatraczka. Nie wiem natomiast po co mam wstawiony bezpiecznik w skrzynce pod maską w miejscu z ikoną fotel+wentylatorek. On jest taki… inny, większy.

    • PBX napisał(a):

     Wystarczy zwykły przełącznik. Nie mam schematów do Mk3 pod ręką, ale prawdopodobnie po prostu jest jeden bezpiecznik do zasilania podgrzewania i wentylacji tak jak i w Mk4.

     • skandal napisał(a):

      Są dwa. Pierwszy pod maską obok akumulatora o którym pisałem wyżej, z ikonką fotela z wiatraczkiem. W głównej skrzynce obok kierownicy mam natomiast bezpiecznik w miejscu z ikonką fotela podgrzewanego, a więc są dwa – jeden odopwiada za podgrzewanie, drugi za wentylowanie. Ale wentylatorów brak, więc o wentylacji mogę zapomnieć. Zamówię więc zwykły przełącznik. Dzięki za pomoc.

 5. Gel napisał(a):

  U siebie w aucie niestety nie mam podgrzewanych foteli.Co musze zrobic zeby podgrzewane fotele zawitaly na pokladzie?Czy moge przerobic swoje obecne fotele np. jakims uniwersalnym zestawem do podgrzewania foteli?Czy musze raczej wymienic oba – kierowcy i pasazera?Samochod to Audi A4, ale wiem od kolegi z Passata B5, ze tam jesli nie bylo podgrzewania, bez problemu mozna bylo je zaadaptowac z auta, ktore takie podgrzewanie mialo.Wystarczylo pociagnac przewody, pod tapicerka umiescic maty grzewcze i tyle.Czy tak jest w przypadku kazdego auta?marza mi sie podgrzewane fotele tylko nie wiem jaki jest koszt montazu, jesli nie trzeba by bylo zmieniac foteli to wystarczy mi jakies 300 zl?

  • Bex napisał(a):

   Dołożenie uniwersalnego zestawu w większości aut nie powinno stanowić problemu. Okolice 300 zł to realna cena za taki zestaw na dwa fotele.

 6. MelvinFet napisał(a):

  Hey. Soon your hosting account and your domain pbx23.com will be blocked forever, and you will receive tens of thousands of negative feedback from angry people.

  Pay me 0.5 BTC until June 1, 2019.
  Otherwise, you will get the reputation of a malicious spammer, your site pbx23.com will be blocked for life and you will be sued for insulting believers. I guarantee this to you.

  My bitcoin wallet:19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

  Here is a list of what you get if you don’t follow my requirements:
  + abuse spamhouse for aggressive web spam
  + tens of thousands of negative reviews about you and your website from angry people for aggressive web and email spam
  + lifetime blocking of your hosting account for aggressive web and email spam
  + lifetime blocking of your domain for aggressive web and email spam
  + Thousands of angry complaints from angry people will come to your mail and messengers for sending you a lot of spam
  + complete destruction of your reputation and loss of clients forever
  + for a full recovery from the damage you need tens of thousands of dollars

  All of the above will result in blocking your domain and hosting account for life. The price of your peace of mind is 0.5 BTC.

  Do you want this?

  If you do not want the above problems, then before June 1, 2019, you need to send me 0.5 BTC to my Bitcoin wallet: 19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

  How do I do all this to get this result:
  1. I will send messages to 33 000 000 sites with contact forms with offensive messages with the address of your site, that is, in this situation, you and the spammer and insult people.
  And everyone will not care that it is not you.
  2. I’ll send messages to 19,000,000 email addresses and very intrusive advertisements for making money and offer a free iPhone with your website address pbx23.com and your contact details.
  And then send out abusive messages with the address of your site.
  3. I will do aggressive spam on blogs, forums and other sites (in my database there are 35 978 370 sites and 315 900 sites from which you will definitely get a huge amount of abuse) of your site pbx23.com.
  After such spam, the spamhouse will turn its attention on you and after several abuses your host will be forced to block your account for life.
  Your domain registrar will also block your domain permanently.

  All of the above will result in blocking your domain and hosting account for life.
  If you do not want to receive thousands of complaints from users and your hosting provider, then pay before June 1, 2019.
  The price of your peace of mind is 0.5 BTC.
  Otherwise, I will send your site through tens of millions of sites that will lead to the blocking of your site for life and you will lose everything and your reputation as well.
  But get a reputation as a malicious spammer.

  My bitcoin wallet:19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *